Vianočná pôžička

S blížiacim sa časom vianočných nákupov sa stále do popredia dostáva otázka peňazí. Každý z nás by chcel obdarovať svojich najbližších ale čo robiť, ak financie nepokryjú všetky vybraté darčeky. Môžeme sa uskromniť alebo si môžeme Vianoce užiť naplno a uskromniť sa v novom roku. Často si stačí požičať naozaj malú sumu a naše problémy sa vyriešia. Tak sa teda pozrime spolu na podmienky, ktoré si v tomto čase pre nás banky a nebankové spoločnosti pripravili.

 

Nebankové spoločnosti

Komerčné banky sa vždy v predvianočnom období prezentujú veľmi výraznými kampaňami. Získať ale takúto pôžičku nie je vždy jednoduché. Podmienky na bonitu klienta sú vysoké a doba vyplatenia pôžičky sa často pretiahne aj na niekoľko týždňov. Riešením sú v tomto prípade práve nebankové inštitúcie. Tie pre veľký záujem o pôžičky v tomto predvianočnom čase ponúkajú rôzne akcie a lákajú klientov na nízke úroky. Túto výhodu treba využiť a takýmto jednoduchým spôsobom ušetriť peniaze už na začiatku. Z najznámejších spoločností je tu Home credit , Provident a Proficredit.

 

Alternatívy pôžičky

Ak zvažujete aj iné alternatívy, ako kúpiť darčeky a pritom nepožiadať o úver, určite ste narazili na spoločnosti ponúkajúce nákup tovaru na splátky. Sem patria spoločnosti ako Quatro alebo triangel. Ide o to, že priamo v obchode si vyberiete tovar ale za neho nezaplatíte. Cenu tovaru budete splácať postupne v mesačných splátkach. Záleží len na vás, pre akú dlhú dobu splácania sa rozhodnete. Na zakúpenie tovaru na splátky vám vo väčšine prípadov postačí občiansky preukaz.

 

Výška úroku rozhoduje

Pri výbere poskytovateľa pôžičky si dobre prepočítajte všetky poplatky a výšku úroku. Aj malý rozdiel vo výške úroku môže znamenať úsporu desiatok eur. Vyberajte preto s rozvahou. Ako sa hovorí, dva krát meraj a raz strihaj.  Najdôležitejším údajom je výška RPMN (ročnej percentuálnej miery nákladov)

 

Vianočná pôžička 3.50/5 (70.00%) 2 votes