Študentské pôžičky

Tento špecifický druh pôžičky je určený pre osoby, ktoré dovŕšili 18ty rok života a chystajú sa študovať (alebo už študujú) na vysokej škole. Získanie finančné prostriedky by mali slúžiť na pokrytie nákladov súvisiacich so štúdiom. Študentské pôžičky je možné čerpať jednorázovo alebo postupne počas štúdia. Tento druh získania peňazí je u mladých ľudí veľmi obľúbený a je často jediným spôsobom, ako štúdiom na vysokej škole bezproblémovo dokončiť.

 

Čerpanie a splácanie

Ako sme už vyššie spomenuli, pôžičku môžu študenti čerpať jednorázovo, alebo si jej čerpanie môžu rozložiť na viacero častí. Samozrejme záleží aj od jednotlivých produktov, ktoré banka ponúka. Niektoré banky dokonca ponúkajú pozicky aj pre študentov stredných škôl. Tu už je ale nutná účasť zákonného zástupcu dieťaťa. Splácanie tohto špeciálneho produktu je veľmi rozdielne od bežných úverov. Klasický bezúčelový úver musíte začať splácať takmer okamžite, ako získate finančné prostriedky od banky.  Študentské úvery splácate ale až po skončení štúdia. Je predsa samozrejmé, že počas navštevovania vysokej alebo strednej školy nie ste schopní zarábať peniaze na život a zároveň na splácanie úveru. Navyše tento bankový produkt je do značnej miery podporovaný štátom a preto sú úroky minimálne, v niektorých prípadoch sa dokonca môžeme stretnúť s bezúročnou pôžičkou.

 

Porovnanie úverov pre mladých

Ak sa chystáte na vysokú školu a budete potrebovať požičať od banky peniaze, budete stáť pred rozhodnutím, ktorú inštitúciu si máte vybrať. Samozrejme sa do popredia dostáva aj otázka nebankových spoločností, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne. Pre vaše potreby je sú ale produkty týchto nebankových subjektov často nevýhodné. Produkt, ktorý by umožňoval splácanie až po dokončení štúdia, sa u nebankoviek nenachádza.

 

Výhody pôžičky pre študenta:

  1. Nízky úrok, už od 3%
  2. Bez úrokov z omeškania
  3. V cene je vedenie študentského účtu
  4. Pôžičky sú určené pre každého bez skúmania príjmu
  5. Rýchle vybavenie a získanie úveru
  6. Študentské pôžičky v roku 2012 majú najvýhodnejšie podmienky za  posledných 10 rokov
Študentské pôžičky 5.00/5 (100.00%) 1 vote