Sporiace produkty VÚB

Všeobecná úverová banka (VÚB) ponúka niekoľko zaujímavých možností ako sporiť a investovať. Klienti môžu využiť možnosť bežného sporenia a spravovania finančných prostriedkov, ako aj produkty poskytujúce zaujímavý výnos.

 

Sporenie

Termínovaný vklad – je účet, s ktorým zhodnotíte svoje finančné prostriedky s výhodnými úrokovými sadzbami. Tento vklad vám neprináša žiadne obmedzenia, pretože poskytuje možnosť predčasného výberu pred termínom viazanosti. Samozrejmosťou je výber doby viazanosti a meny, v ktorej chcete sporiť. Vaše finančné prostriedky na termínovanom vklade sú v bezpečí, sú totiž to chránené Fondom na ochranu vkladov. Termínovaný vklad vám zaručí výnos, pretože vklad je úročený pevnou úrokovou sadzbou počas celej doby viazanosti. Termínované vklady od VÚB banky sú ponúkané s viazanosťou 36 a 48 mesiacov. Na 36-mesačnom vklade získate úrokovú sadzbu 2,75 % ročne a pri 48-mesačnom vklade až 3,10 % ročne. Sporenie je možné  v EUR alebo v jednej z piatich cudzích mien CZK, GBP, CHF, USD, HUF.

Sporenie FLEXIviac  – poskytuje sporiacim klientom zaujímavé výhody. Jednou z nich je možnosť sporiť podľa vašich aktuálnych finančných možností, či sporenie s garantovanou výškou úrokovej sadzby. Doba viazanosti u tohto sporiaceho produktu je 5 alebo 10 rokov. Sporenie nie je naviazané na bežný účet. Klient má možnosť sporiť od 10 až do 300 € mesačne. Základná úroková sadzba je 2,50 % p.a. (10 rokov) a 2,20% p.a. (5 rokov).

Sporiaci účet – je netermínovaný účet, ktorý umožňuje uložiť si svoje voľné finančné prostriedky, ktoré sú na rozdiel od bežného účtu úročené výhodnou úrokovou sadzbou. Vaše finančné prostriedky na sporiacom účtu podliehajú ochrane v zmysle Zákona o ochrane vkladov. Výška úrokovej sadzby je 0,50 %. Sporiaci účet je bez poplatkov za vedenie účtu a realizovanie platieb.

Vkladné knižky – sporenie na vkladnej knižke patrí k tradičným formám sporenia, ktoré uprednostňuje väčšina klientov, predovšetkým vďaka bezpečnosti, finančnej nenáročnosti a prehľadnosti. Vo VÚB banke máte možnosť otvoriť si detskú vkladnú knižku, vkladnú knižku bez viazanosti a vkladnú knižku s výpovednou lehotou.

 

Výhody sporenia s VÚB:

  •           vklad je chránený Zákonom o ochrane vkladov,
  •           garantované úrokové sadzby,
  •           sporenie na čokoľvek,
  •           bez poplatkov,
  •           výhodný bonus za pravidelné sporenie.

 

Nevýhody sporenia:

–          nízke úrokové sadzby, ktoré nedosahujú ani mieru ročnej inflácie,

–          pri nedodržaní podmienok splácania je úroková sadzba znížená.

 

Investovanie

Garantovaný vklad – garantuje klientovi vyplatenie vkladu a zaisťuje aj úrok. Klient, ktorý sa rozhodne investovať formou garantovaného vkladu má možnosť získať bonusový úrok. Jeho výška sa závisí od vývoja podkladového aktíva (napr. akcie, indexy, výmenný kurz a pod.). Vklad je chránený fondom na ochranu vkladov. Úroková sadzba je 1%. Pre založenie garantovaného vkladu sa platí poplatok vo výške 1%  z vložených finančných prostriedkov.

Podielové fondy – výhodne investovať svoje finančné prostriedky môžete aj prostredníctvom VÚB banky do podielových fondov spoločností VÚB Asset Management, fondov Generali Investments a fondov Eurizon Capital.

 

Sporiace produkty VÚB 3.00/5 (60.00%) 2 votes