Pôžičky od podvodníkov

Ťažká životná situácia môže priviesť človeka k nerozvážnym rozhodnutiam. Toho sú si dobre vedomí aj podvodníci, ktorí sa zameriavajú na ľudí v ťažkej finančnej situácii. Tí, ktorí potrebujú peniaze rýchlo a bez zbytočných papierovačiek, sa často obrátia aj na súkromných poskytovateľov úverov, ktorí im ponúknu výhodnejšie podmienky ako v banke. Tu sa ale dostávame k jadru problému. Takýto podvodníci si vypýtajú ešte pred prvou schôdzkou poplatok za poskytnutie pôžičky, ktorý bude veriteľovi dodatočne s úveru odpočítaný. Čo ale nasleduje.

 

Podvodné postupy pri úveroch

Žiadateľ hľadá pôžičku na internete. Pri prechádzaní jednotlivých webových stránok často narazí na inzeráty od fyzických osôb, ktoré ponúkajú v skutku výhodné podmienky. Najväčším lákadlom pre záujemcu o pôžičku je v takomto prípade rýchlosť a jednoduchosť. Fyzické osoby nekontrolujú výpis z registra neplatičov a tak sľubujú pôžičku každému.  Cez emailovú komunikáciu si obe strany dohodnú podmienky.

Veriteľ, poskytovateľ pôžičky, si ale vyžiada prvú platbu, ako záruku reálneho záujmu o pôžičku. Sľúbi, že táto platba bude zarátaná ako prvá splátka pôžičky a žiadateľ v konečnom dôsledku o nič nepríde. Pred uhradením tejto sumy sa so žiadateľom veriteľ odmieta stretnúť a tak mu nezostane nič iné, ako na tento obchod pristúpiť a peniaze mu zaslať. Tým sa ale celá spolupráca končí. Fiktívny poskytovateľ pôžičky prestáva komunikovať alebo nasledujú výhovorky. Žiadateľ už ale pôžičku nezíska a ani poplatok sa mu nevráti.

 

Prehnané úroky vs poplatky

Niektoré spoločnosti alebo jedinci lákajú na nízky úrok. Skryté poplatky, poplatky za poskytnutie pôžičky alebo poplatky za vedenie úverového účtu vám môžu získanú pôžičku pekne predražiť. Vždy preto sledujte a porovnávajte RPMN. Ide o Ročnú Percentuálnu Mieru Nákladov, ktoré zohľadňuje aj úroky aj všetky poplatky (okrem sankčných poplatkov)

Pôžičky od podvodníkov sú v poslednej dobe čoraz častejšie. Podvodníci ponúkajú výhodné pôžičky, ktorým dokážu ľudia v tiesni len ťažko odolať.

Pôžičky od podvodníkov 3.50/5 (70.00%) 2 votes