Pôžička vs Hypotéka

Potrebujete finančnú hotovosť, viete koľko potrebujete ale neviete, ktorý bankový produkt je pre vás najvhodnejší. Riešení je viacerú. Veľmi obľúbené sú v poslednej dobe rýchle online pôžičky alebo pôžičky na občiansky. Ich získanie je veľmi jednoduché a nie je potrebné dokladovať príjem. Prečo by ste si teda mali zvoliť hypotéku? Dôvodov je hneď  viacero. Pozrime sa aspoň na tie najzákladnejšie.

 

Hypotéka

Hypotéka je forma úveru, ktorý poskytuje veriteľ ( v našom prípade banka) dlžníkovi (osobe, ktorá si peniaze požičiava). Výhodou hypotéky je hlavne nižší úrok v porovnaní s pôžičkou. Ten sa často pohybuje pod hranicou piatich percent. Pomocou hypotéky môžete získať finančnú hotovosť veľkých rozmerov. Pri hypotéke ručíte s pravidla nehnuteľnosťou ( bytom, domom alebo pozemkom ).Získanie hypotéky je finančné náročnejšie, spravidla sú vyššie vstupné poplatky. Hypotéku je možné splácať až 30 rokov. Pri hypotéke je nutné počítať s úhradou znaleckého posudku pri žiadosti o poskytnutie hypotéky.

 

Pôžičky

Aj pôžičky majú svoje výhody. Ich získanie je oveľa jednoduchšie. Stačí vám často občiansky preukaz. Pôžičku je možné (na rozdiel od hypotéky) získať veľmi rýchlo. V niektorých bankách pôžičku vybavíte na počkanie.

Pôžička vs Hypotéka 5.00/5 (100.00%) 1 vote