Pôžička pre živnostníka

Ak je podnikanie vašim životným štýlom, určite každý deň riešite otázku financií. Tieto peniaze ďalej investujete a rozvíjate svoje podnikanie tak, ako potrebujete. Niekedy nastane situácie, kedy si potrebujete požičať, aby ste sa mohli pohnúť ďalej. Jedným zo spôsobov sú práve podnikateľské pôžičky.

 

Podmienky pre získanie pôžičky

Získať pôžičku už nie je jednoduché. Pri úveroch pre podnikateľov to platí dvojnásobne. Banka si musí byť naozaj istá, že podnikateľský subjekt neskrachuje a nepríde tak o svoje peniaze. Ako teda získať úvery pre podnikateľov? Bratislava je asi mestom, ktoré čerpá najviac peňazí z bankového sektoru za týmto účelom. Tu je ale zároveň najviac podnikov, ktoré majú finančné ťažkosti zo splácaním. Banka tak musí riešiť bonitu klienta a posudzovať tak možné riziká. Veľmi obľúbenou bankou je práve Tatrabanka, ktorá pristupuje k úverom pre podnikateľov veľmi profesionálne a s pochopením. Obľúbená je samozrejme aj Slovenská sporiteľňa a moderné Zuno.

 

Úroky a splátky úveru

Podnikateľské úvery majú dobu splatnosti najčastejšie od dvoch do desiatich rokov. Splátky sú adekvátne výške úveru, vypočítavajú sa na základe stanoveného úroku. Ten sa môže v priebehu splácania meniť a výška splátky pôžičky sa môže upravovať.

Pôžička pre živnostníka 5.00/5 (100.00%) 2 votes