Dostupná pôžička od poštovej banky

Chystáte sa na dovolenku, všetko je už pripravené, ale akosi vám to finančne nevychádza? Stať sa môže čokoľvek, neočakávané výdavky, nehody, choroba. Práve pre tieto prípady a veľa ďalších prichádza Poštová banka s produktom, ktorý označuje ako Dostupná pôžička. Jedná sa o pôžičku na čokoľvek, pôžička je bezúčelová. O jej výhodách, nevýhodách a alternatívach si dnes poviete trochu viac.

Dostupná pôžička a jej výhody

Dostupná pôžička od poštovej banky je ako aj samotný názov vypovedá „dostupná“ takmer každému. Ide o bezúčelovú pôžičku a môžete ju využiť na čokoľvek, napríklad na financovanie dovolenky alebo si za požičané peniaze môžete vymaľovať byť.  Dostupnú pôžičku je možné čerpať v sume od 400 € do 7000€, pričom si dobu splácania určujete sami. Dovolené rozpetie je 2 až 6 rokov. Takýmto spôsobom sa môžete dopracovať až k minimálnej splátke len 13 eur mesačne. Tento obľúbený produkt od Poštovej banky ponúka aj hotovosť a to až do výšky 2000€. Nad 2000 eur sa peniaze posielajú na účet.  Tu si môžete pozrieť výhody v skrátenej podobe:

 • pôžička na čokoľvek od 400 € do 7 000 €
 • s dobou splatnosti od 2 do 6 rokov
 • s mesačnou splátkouuž od 13 €
 • s výplatou aj v hotovosti až do 2 000 €
 • bez ručiteľa
 • bez potvrdenia o príjme
 • bez poplatku za poskytnutie úveru

 

O výšku splátok sa báť nemusíte

Jednou z výhod tohto produktu je fixná výška splátky. Tá sa počas celej doby splácania nemení.  V prípade finančným problémov a platobnej neschopnosti si môžete dohodnúť odklad splátok až na 6 mesiacov. Aby ste sa tomuto vyhli, odporúčame sa radšej pripoistiť proti insolventnosti (strate zamestnania, dlhodobej práceneschopnosti ).

 

Aké sú podmienky?

Bezúčelovú pôžičku na dovolenku alebo na akýkoľvek iný účel od poštovej banky môže získať každý vo veku od 18 do za rokov. Podmienkou je trvalý pobyt na území slovenskej republiky a trvalí príjem (minimálne po dobu troch mesiacov). Ak žiada o úver dôchodca, musí byť poberateľom dôchodku (starobného, výsluhového alebo invalidného).

 

Ďalšie produkty

Poštová banka sa snaží vychádzať v ústrety širokej verejnosti. Toto sa ale nedá dosiahnuť jedným produktom a tak svoje služby rozdelila do jednotlivých balíkov. Za zmienku určite stojí:

 1. Stavebný úver so sporením (bez dokladovania a bločkov, s garantovanou prémiou)
 2. Pôžička na bývanie (až 20000€, bez založenia nehnuteľnosti, bez dokladovania účelu)
 3. Lepšia splátka (pôžička na splatenie podlžností v iných bankách a nebankových spoločnostiach)
 4. Šikovná rezerva (až 400€, bez potvrdení, vyplácaná v hotovosti)
 5. Praktická hypotéka (aj vysoké sumy na dlhšie obdobie, nízky úrok)
 6. Povolené prečerpanie (služba k bežnému účtu pre klientov PB)
Dostupná pôžička od poštovej banky 3.00/5 (60.00%) 2 votes