Pôžička na splatenie úverov

Určite ste už o tejto možnosti počuli. Je to veľmi jednoduché. Máte  pôžičku, splácate, ale zoberiete si ďalšiu, ktorou tú predchádzajúcu splatíte, a začínate splácať odznova. Na prvý pohľad sa to javí ako nelogické riešenie ale opak je pravdou. Pôžičkou na splatenie úveru môžete vo väčšine prípadov ušetriť nemalé sumy. Stačí sa správne a v čas rozhodnúť.

 

Kedy sa oplatí refinancovanie úveru

Situácií, kedy sa oplatí siahnuť po novom úvere so zámerom splatenia staršieho úveru, je viacero. Často volíme túto možnosť aj z núdze, kedy si potrebujeme znížiť mesačné splátky. Ide o situácie, kedy sa naša finančná situácia zhorší a výška pôvodných splátok nám už nevyhovuje.

 

Príklad:

Máme požičaných 10.000 EUR. Naša mesačná splátka je 300 EUR. Keďže sa náš rodinný rozpočet z dôvodu straty jedného príjmu znížil o polovicu, potrebujeme upraviť aj výšku splátok. Z doby úveru už uplynul nejaký ten mesiac a už máme splatených viac ako 40% istiny. Ak si teraz požičiame sumu vo výške 60% pôvodnej sumy a pôžičku vyplatíme, začíname znovu od nuly. Pôžička je už v tomto prípade len 6000€  a od toho sa budú odvíjať aj mesačné splátky. Musíme ale rátať s tým, že si dobu splatnosti nastavíme na rovnakú hodnotu, aká bola pri pôvodnej pôžičke. Iba tak dosiahneme zníženie splátok.

 

Riešenie vysokých úrokov

Niekedy banky neadekvátne manipulujú so svojimi klientmi a zvyšujú im výšku úroku bez akéhokoľvek dôvodu. Klient takejto spoločnosti nemá veľa možností, ako sa proti takémuto zvyšovaniu brániť. Asi jediným možným riešením je vyplatenie pôvodného úveru a získanie novej pôžičky s výhodnejším úrokom. Banka ale často reaguje na žiadosť o predčasné splatenie pôžičky ponúknutím lepších podmienok a v konečnom  dôsledku už klient nemá dôvod z banky odchádzať. Treba sa ale ozvať a nesplácať slepo čiastky, ktoré si banka bezhlavo navršuje.

Pôžička na splatenie úverov 1.50/5 (30.00%) 2 votes