Krátkodobé pôžičky

Niekedy je postačujúce, ak získate krátkodobý úver a pokryjete tým tak dočasnú platobnú neschopnosť.  Napríklad v prípade meškajúcej výplaty alebo nečakaného výdavku. Niekedy je lepšie využiť expresnú pôžičku ako napríklad rušiť termínovaný vklad s viazanosťou. Medzi najkratšie pôžičky patria produkty od spoločnosti Ferratum.

 

Aj banky ponúkajú riešenie

Ak potrebujete krátkodobú finančnú injekciu, najlepšie je začať hľadať riešenie vo svojej banke. Ak ešte nemáte k svojmu bankovému účtu aktivovanú možnosť debetného zostatku, možno práve toto je to správne riešenie pre vašu situáciu. Záleží najmä od výšky vašich pravidelných príjmov. Banka vám vypočíta násobok vašich pravidelných mesačných obratov a vo väčšine prípadnou vám ho na počkanie schváli. Výhod je pri tomto type úveru (kontokorentný) hneď viacero. Čerpať ho môžete kedykoľvek, aj bez zbytočných formalít. Úrok je veľmi nízky a neplatíte žiadne poplatky za sprostredkovanie  a poskytnutie. V niektorých bankách počas prvých dní neplatíte žiadne úroky a keď stihnete vyčerpané prostriedky včas vrátiť, máte to bez poplatku (pôžička bez úrokov – zadarmo). Ďalšou výhodou tohto bankového produktu je forma splácania. Pri kontokorente nemusíte zadávať žiadne prevodné príkazy alebo uhrádzať poštové poukážky. Banka si automaticky stiahne potrebnú hotovosť.  Krátkodobé pôžičky vo forme Kontokorentného úveru poskytujú aj nasledovné banky:

  • Slovenská sporiteľňa
  • Tatrabanka
  • Všeobecná úverová banka
  • Československá obchodná banka
  • Zuno

 

Vybavte si ju aj z pohodlia domova

Ako sme už vyššie spomenuli, peniaze na krátku dobu môžete získať aj od nebankových inštitúcií. Na našom trhu sa najčastejšie stretnete so spoločnosťami ako Provident, Ferratum, Slovenská požičovňa, Cetelem, Cofidis. Viaceré z týchto spoločností ponúkajú aj možnosť získať finančné prostriedky online prostredníctvom ich webovej stránky, webových  stránok ich partnerov  alebo prostredníctvom telefónu. V niektorých prípadoch môžete peniaze získať aj bez osobného stretnutia, bez potvrdenia o príjme a bez skúmania bankového registra. Stačí vyplniť online formulár alebo zaslať SMS v správnom tvare.

 

Úroková miera a poplatky

Pri krátkodobých pôžičkách je úroková miera o poznanie vyššia, ako pri dlho alebo strednodobých úveroch. Nebankové spoločnosti si niekedy účtujú aj nemalé poplatky. Treba vždy sledovať RPMN, ktorá je pri jednotlivých službách uvádzaná. RPMN je ročná percentuálna miera nákladov a vyjadruje súčet úrokov a poplatkov. Môže byť stanovená na mesiac, rok alebo celé obdobie, na ktoré sa úver alebo pôžička poskytuje. Vždy je dobré porovnávať výšku RPMN a nie výšku úrokovej miery. Iba tak získate reálny obraz o tom, o koľko pôžičku preplatíte.

 

Krátkodobé pôžičky 1.00/5 (20.00%) 1 vote