Hotovostné pôžičky

Dnešný trh pôžičiek ponúka viacero možností, ako získať hotovosť rýchlo, pohodlne a bezpečne.  Najjednoduchším, ale do istej miery trochu rizikovým riešením, sú nebankové spoločnosti. Tie ponúkajú expresné pôžičky do 24 hodín bez prísnych podmienok. Získať hotovostnú pôžičku tak môžu napríklad aj študenti, ženy na materskej alebo dôchodcovia. V bežnej banke je získanie pôžičky pre tieto skupiny takmer nemožné.

 

Úroková miera hotovostných pôžičiek

Pri hotovostných pôžičkách od nebankových spoločností sa pohybuje úroková miera o trochu vyššie v porovnaní s úrokovými mierami v banke. Dôvodov je viacero. Hlavným je asi vyššie riziko, ktoré nebankové spoločnosti pri poskytovaní pôžičiek podstupujú. Zo zisku z vyšších úrokov si pokrývajú straty pri pôžičkách neplatičov.  Pri nebankových spoločnostiach sa často stretávame aj s vysokým vstupným poplatkom za poskytnutie hypotéky.

 

Alternatíva pôžičky

Alternatívnou pôžičky môže byť napríklad zriadenie povoleného prečerpania na účte. Ak potrebujem naliehavo pôžičku, môžem vyskúšať napríklad aj záložne. Tie vám poskytnú hotovosť okamžite. Nevýhodou môže byť iba krátka doba určená na splatenie získaných finančných prostriedkov.

 

Hotovostné pôžičky 3.67/5 (73.33%) 3 votes