Finančné spoločnosti rozširujú ponuky

Každý, kto sleduje finančné správy trochu pozornejšie, určite spozoroval rastúci boj na poli finančných produktov. Najviac je to viditeľné práve v oblasti pôžičiek a úverov. Najme veľké spoločnosti ako Slovenská požičovňa alebo Home credit prichádzajú s výhodnejšími ponukami a snažia sa tak osloviť širšie spektrum  záujemcov o tento druh produktov.  Dôvodov je asi viacero. Hlavným je asi stále narastajúci počet nových nebankových subjektov poskytujúcich pôžičky, ktoré sa množia ako huby  po daždi. Získať nového klienta je preto stále ťažšie. Trhu sa treba prispôsobiť.

 

Slovenská požičovňa

Asi najzásadnejšou zmenou posledných dní bolo zvýšenie maximálnej hodnoty úveru, ktorý je možné získať jednoduchým vyplnením online formulára. Pôvodná maximálna výška pôžičky bola 7000 EUR, teraz sa táto hodnota vyšplhala až na 10 000 EUR. Čo je myslím si že celkom slušné. Takto vysokú sumu od férovej nebankovej inštitúcie akou je Slovenská požičovňa, nie je vôbec jednoduché získať.  O úver vo výške 10000 EUR by mal požiadať manželský pár, pretože jeho platobné možnosti, bonita a iné faktory do značnej miery ovplyvnia schvaľovací proces.

 

Súboj spoločností v online svete

Pôžičkové spoločnosti bojujú o svojho prípadného klienta aj v online svete –  čiže na internete.  Na ich stránkach si často môžete vyplniť jednoduchý formulár, ktorý slúži ako žiadosť o pôžičku. Samozrejme sú tieto formuláre nezáväzné.  Po ich odoslaní je žiadosť automaticky vyhodnotená. Ak neplňuje požiadavky, klient bude informovaný o zamietnutí žiadosti. V prípade splnenia prvotných požiadaviek nasleduje kontaktovanie klienta telefonickým operátorom, ktorý overí ďalšie informácie potrebné k získaniu pôžičky. V prípade kladného rozhodnutia  v telefonickom schvaľovacom procese môžete mať peniaze na úžte už do pár hodín.

Finančné spoločnosti rozširujú ponuky 4.00/5 (80.00%) 2 votes