Dovolenka na splátky

Leto sa blíži a vy si neviete rady, ako a  kam pocestujete. Finančných prostriedkov je málo a do dovolenkovej sezóny už nezostáva moc času. Treba preto pozbierať rozum do hrsti a nájsť riešenie, kde zohnať potrebnú hotovosť na plánovanú dovolenku. Riešením bude pravdepodobne pôžička.

Kde si požičať

Ako všade, aj na trhu s pôžičkami sa pohybuje veľmi veľa hráčov. Pôžičku na dovolenku si môžete zobrať od banky alebo od nebankovej spoločnosti. Najlepším riešením je ale asi kúpa zájazdu na splátky. V takomto prípade sú úroky veľmi nízke a vy dovolenku moc nepreplatíte. Túto službu je možné väčšinou realizovať priamo v cestovnej kancelárii. Tá vám ponúkne viacero možností. Záleží hlavne od splátkovej spoločnosti, s ktorou cestovná kancelária spolupracuje.

Banka

Ak sa rozhodnete získať peniaze pôžičkou z banky, čaká vás troška zdĺhavé vybavovanie.  Teda aspoň vo veľkej miere prípadov. Riešením je zriadenie kontokorentného úveru, alebo povoleného prečerpania na karte. Tak môžete preklenúť obdobie, kedy vám chýbajú potrebné financie. Nie je potrebné žiadne dokladovanie príjmov. Banka si výšku povoleného prečerpania vypočíta na základe obratov na účte a iných podmienok, ktoré definujú podmienky fungovania osobného bankového účtu.

Nebankovky

Pôžička na dovolenku od nebankovej spoločnosti je v posledných rokoch veľmi oblúbená. Stačí zavolať sprostredkovateľa a dohodnút si stretnutie. Následne podpíšete zmluvu o pôžičke a peniaze máte do 24 hodín na ruke.

Ohodnoť