Bezúčelový úver

Potrebujete súrne peniaze na viacero maličkostí, splatenie svojich dlhov alebo vyrovnanie zostatku na účte? Riešením je bezúčelový úver na čokoľvek. Tento typ úveru je určený hlavne pre menšie pôžičky. Nemožno ho porovnávať s hypotekárnym úverom. Pozrime sa ale aj na ďalšie typy úverov a pôžičiek

 

Pôžička na auto

Pôžička na auto je bankový produkt, ktorý vám poskytne finančné prostriedky na kúpu nového auta. Samozrejme existujú tu určité obmedzenia. Auto, ktoré kupujeme, nesmie byť staršie ako 5 rokov. Auto musí byť zakúpené na Slovensku. Úroky na pôžičke na auto sú rovnaké ako pri bezúčelovom úvere. Za pôžičku ručíte autom. To musí byť poistené podľa požiadaviek banky. Samozrejmosťou je napríklad havarijné poistenie.

 

Úver na dovolenku

Porovnateľným produktom bezúčelového úveru je úver na dovolenku. Pri tomto type úveru je dobré rátať s možnými rizikami.  Niekedy vstupujú do jednania aj veľké splátkové spoločnosti. Dovolenku je potom možné financovať viacerými spôsobmi.

 

Ako ešte možno využiť peniaze?

Peniaze z pôžičky alebo úveru môžeme použiť aj na kúpu domu alebo jeho prestavbu. Na stavebné úpravy je možné použiť aj príspevok z fondu rozvoja a bývania.  Je nutné dodržať podmienky, ktoré podmieňujú získanie a využívanie príspevku. V opačnom prípade môžete čeliť sankciám, úrokom a penále. Tieto postihy vám hrozia napríklad pri nedodržaní kolaudácie stavby.

Bezúčelový úver 4.00/5 (80.00%) 1 vote