Ako získať peniaze?

Kladiete si otázku, ako získať čo najrýchlejšie a čo najviac peňazí? Potrebujete zaplatiť účty za elektriku, uhradiť splátku hypotéky alebo  nakúpiť potraviny a finančne vám to akosi nevychádza? Ide o veľký problém, ktorý sa samozrejme nedá vyriešiť šibnutím čarovného prútika, ale určité riešenia tu sú. Aspoň čo sa týka preklenutia dočasnej finančnej neschopnosti. Skúsime si vymenovať aspoň zopár základných riešení, ktoré by vám mohli vo vašej situácii pomôcť.

 

Obmedzte výdavky na minimum

Skôr, ako začnete finančné prostriedky získavať z iných zdrojov, zamerajte sa na zníženie výdavkov. Aj malé sumy môžu v konečnom dôsledku znamenať značnú úsporu. Najviac sa dá ušetriť pri nákupe potravín. Pozrite sa na vaše domáce zásoby a vymyslite spôsob, ako tieto potraviny zužitkovať. Budete prekvapený, že vo vašich zásobách nájdete potraviny na niekoľko týždňov. Obmedziť treba aj potraviny, ktoré neslúžia ako potrava ale iba ako maškrta. Ako príklad môžeme použiť napolitánky, cukríky a iné sladkosti, bez ktorých sa hravo obídete.

 

Finančné prostriedky od rodiny

Ak máte v rodine niekoho, kto je vám ochotný na čas požičať malú hotovosť, obráťte sa na neho. Prekonajte svoje zábrany. Nemáte sa za čo hanbiť, finančné problémy môžu postretnúť každého. Výhodou pôžičky od rodiny je hlavne jej výhodnosť. Neplatíte žiadne poplatky, úroky a tak sú vaše náklady (RPMN) rovné nule.

 

Pôžička od banky

Ak sa vám pôžičku od rodinného príslušníka alebo známeho nepodarí získať, môžete sa obrátiť na vašu banku. Ak ste nemali v minulosti problémy so splácaním úveru a nemáte zápis v registri neplatičov, nemal by byť problém určitý objem peňažných prostriedkov získať. Pre väčšie sumy je potrebné mať stály príjem.

 

Nebankovky a Záložne

O pôžičku od nebankovej spoločnosti žiadajte až vtedy, ak sa vyššie spomenuté riešenia nedajú praktizovať. Nebankové inštitúcie majú troška vyššie poplatky a niekedy aj úroky.  Riešením môže byť aj záložňa.

Ako získať peniaze? 2.50/5 (50.00%) 2 votes