Aké sú najvýhodnejšie pôžičky

Potrebujete pôžičku ale neviete si vybrať. Nie je sa čomu čudovať. Na trhu je veľmi veľa poskytovateľov, ktorí poskytujú veľké množstvo produktov. Vybrať si sú správnu a výhodnú nie je vôbec jednoduché. Najlepšia pôžička je pôžička bez vstupných poplatkov, s nízkym úrokom a férovými pravidlami. Presným opakom sú pôžičky od niektorých nebankových spoločností, ktoré sa snažia človeka vo finančnej núdzi iba využiť.

 

Poplatky pri pôžičke

Vyberte si pôžičku, pri ktorej nie sú vstupné poplatky. Niektoré banky a spoločnosti síce ponúkajú nízky úrok ale kompenzujú si to práve týmito poplatkami za poskytnutie úveru.  Nie je výnimkou, že len za poskytnutie úveru, hypotéky alebo pôžičky zaplatíte stovky €.

 

Úrok

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, rozdiel v desatinách percenta hrá pri úvere veľkú úlohu. V konečnom dôsledku vám úrok vyšší o 0,5 percenta môže navýšiť mesačné splátky až o 10 percent. Pri úroku sa vždy dá s bankou do istej miery vyjednávať. Aj keď pôžičku nutne potrebujete, nevrhnite sa po prvom produkte, ktorý vám bude ponúknutý.

 

Výška pôžičky

Je úplne bežné, že vám banka alebo nebanková spoločnosť ponúkne vyššiu pôžičku ako sami potrebujete. Nenechajte sa ale zlákať. Načo platiť úroky z vyššej sumy, akú sami potrebujete. Zobrať si pôžičku je vážne rozhodnutie a preto treba zvážiť všetky klady a zápory jednotlivých ponúkaných riešení.

Aké sú najvýhodnejšie pôžičky 4.33/5 (86.67%) 3 votes